PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231795}

8 części prawdy

Vantage Point
7,0 49 411
ocen
7,0 10 1 49411
6,1 7
ocen krytyków
8 części prawdy
powrót do forum filmu 8 części prawdy

Witam,
chciałbym zapytać o wasze opinie odnośnie filmu:
- jakie wrażenia, odczucia po obejrzeniu? czego sie spodziewaliście, a co dostaliście...
- co najbiardziej was w filmie zaciekawiło, co przykuło uwagę?
- jak oceniacie zdjęcia? muzykę? grę aktorską?
- jakie były wg was najlepsze sceny?
- czy były i jakie niedociągnięcia?

proszę o argumentacyjne opinie :)
pozdrawiam.

Alter_Red

Spodziewałem się dobrego kina akcji i po części je otrzymałem. Po części niestety tej najbardziej widowiskowej i efekciarskiej, pomysł niezły, ale fabularnie leży i kwiczy. Niezłe niektóre ujęcia, miejscami ciekawie poprowadzona akcja, dobra gra aktorów ale... no właśnie najważniejsze dla mnie ale - fabuła jest miałka. Znów dostałem film, w którym USA (tu reprezentowana przez prezydenta) to obrońcy prawdy, sprawiedliwości i pokoju (swoją drogą najwięksi terroryści na świecie), a agenci ich służb specjalnych to niezmordowani, twardzi i nieustępliwi ludzie, można do nich strzelać, próbować rozjechać ciężarówką ale oni nadal niczym antyczni herosi powstają i brną nieugięcie do przodu niezważając na ból i niesprzyjające warunki (Agent Barnes - człowiek ze stali). Czy w Hiszpani używają poduszek powietrznych w autach? Bo jak tak teraz sobie pomyślałem to to jego auto tyle razy było uderzane, bądź samo uderzało w najróżniejsze przeszkody i nic.
Jeszcze jedno co mnie rozśmieszyło w filmie to motyw z bohaterem granym przez Foresta Whitakera, a dokładniej jego pościg za agentami z kamerą w łapie, scenarzyści zdrowo przegięli. Ludzie giną, strzelają do siebie, detonują bomby, a on z kamerą w ręku ugania się po mieście za służbami specjalnymi próbując wszystko sfilmować.

Co do ciekawych scen to podobały mi się wszystkie ujęcia wybuchów (ot takie zboczenie piromana ;-] ) i niektóre sceny podczas finałowego pościgu. Czasami kamera latała za bardzo jak szalona to na minus.

Generalnie przerost formy nad treścią. Na plus bardzo dużo ciągłej akcji.

Alter_Red

film dobry tylko mam alle do tego jednego ujecia powtazanego po 3 razie nudne..... a koncowka kicz czemu zawsze wszystko konczy sie wspaniale prezydent ocalony dziecko tez kicz...film z dobrym pomyslem ale czegos brakuje obejrzec warto polecam.....

ocenił(a) film na 1
mal81

Dla mnie to jest pała z wykrzyknikiem. Który to już raz można oglądać to samo? Pokazywanie akcji z różnych perspektyw od kilku lat jest standardem, naprawdę już mi się nie chcę na to patrzeć. Co z tego, że akcja jest non-stop jak jest idiotyczna? Co z tego, że początek jest nawet intrygujący, skoro im dalej tym gorzej, a finał aż boli. Chwała, że nie jest za długi, bo już ostatnie 20 minut to była męka. Pozostało tylko oczekiwać aż ochroniarz zacznie latać.

ocenił(a) film na 5
Alter_Red

ja mialem wrazenie ze ogladam jakis dobry serial sensacyjny a nie produkcje kinową.

ocenił(a) film na 9
kosinda

na początklu to jeszcze sie wciągnąłem ale jak już sie wszystko rozkręcało to tylko modliłem sie żeby końcówki nie zjebalia ale USA jak zwykle po swojemu najgorsze to to z tą dziwczynką przecież ten ambulans zachaczyłby ich oboje ale widocznie cuda się zdarzają. Kolejna kwestia która mnie zastanawia to kto był widoczny w tym pokoju w okienku na kamerze która miał forest nic o nim nie pokazali, i też mogli w sumie pokazać punkt widzenia Fox'a a nie tylko jakieś migawki. Ale fajnie mi sie to oglągalo i spokojnie można go polecić do popatrzenia na wartką akcje

ocenił(a) film na 6
Alter_Red

Film najgorszy jakoś specjalnie nie był, mnie sie znowu wydawało, ze 3/4 filmu było nudne i,ze ostatnie 20 minut ratują film:) w końcu cos sie wyjasniało i pościg sie całkiem fajnie oglądało...tez mnie sie nie podobaly te niby punkty widzenia,odniesienia,czegokolwiek i rzeczywiscie oglądało sie troche jak serial, mnie znudzily juz bomby i mordestwa w imie nienawiści do USA, jakby mało psycholi u sibie mieli...ciekawi mnie,ze ci ochroniarze prezydenta to takie cipy i tylko 3(?) udało sie wyjsc bez szwanku! reszta dała sie złapac jak myszki w pułapke

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Alter_Red

Film mogłem oglądać z przerwami na zrobienie szamy, wyjście do sklepu itp., bo i tak działo się cały czas to samo ;> tak naprawdę, film nie zaskakuje wogóle, przewidywalny od początku do końca, a sam wątek ma zakończenie typowo amerykańskie. Najbardziej w filmie zaciekawił mnie efekt pierwszego wybuchu, amatorszczyzna po całości, ktoś zapomniał się przyłożyć do efektów. Aktorzy grają bez większego wysiłku, czyli przyzwyczajenia w tym więcej niż aktorstwa. Na muzyke przyznam się szczerze nie zwróciłem większej uwagi, także się nie wypowiem. Kiedyś taki film określiłbym tak:
"jak będzie na vhs-ach to sobie pożyczę"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones